Venkovní aktivity Zábavné hry 

Tipy na výlet do přírody: Kde se projdete korunami stromů?

Do přírody míří čím dál více lidí. Přibývá zájemců o aktivní pohyb a prvním místem, do kterého lidé míří, je samozřejmě příroda, která je v naší republice velmi rozmanitá, krásná a čistá.

Díky členitosti našeho kraje můžeme pozorovat z vyvýšených míst krásná panoramata a pořádně se kochat. Proto v posledních letech vzniká nespočet rozhleden. Trochu vyšší úroveň rozhledny poskytují tzv. Stezky korunami stromů.

Co jsou to Stezky korunami stromů?

Jedná se o rozsáhle stavby, které bývají často dominantou lokality. Jedná se o rozhledny, na které stoupáte postupně a často bez překonání jediného schodu. Jsou tedy bezbariérové a na vrchol rozhledny může opravdu kdokoliv. Pěšky, na kole, koloběžce, ale i vozíku.

Jediné omezení je pro psy. Tyto Stezky mají často psům vstup zakázán. Některé jsou na to připraveny a mají ve spodní části kotce pro umístění psa. Jiné nikoliv, a tak je potřeba zajistit dole hlídání nebo psa na chvíli umístit do hotelu.

2 tipy na zajímavé stezky, které stojí za návštěvu

1. Stezka korunami stromů v Krkonoších

Tato stezka je bezbariérová, takže můžete i s kočárkem. Čeká vás 1,5 km dlouhá procházka, ve které uvidíte patra lesa od kořene až po korunu. Po cestě vás bude čekat naučná stezka, ve které se dozvíte bližší informace o fungování lesa a najdete zde i kukátka namířená na konkrétní stromy, o kterých se poté dozvíte i více.

Projdete si postupně celý les a na vrcholu budete mít krásný výhled na okolí Jánských lázní.

Cestou dolů můžete buď opět po svých a nebo využít tobogán, který vede středem této stezky. Pod rozhlednou najdete i sociální zařízení, restauraci a obchod se suvenýry.

Vstup na stezku je zpoplatněn částkou 250 Kč za dospělou osobu a nebo rodinné vstupné za 650 Kč (2+2).

2. Stezka korunami stromů u Lipenské přehrady

Na kopci Kramolín se nachází krásná stezka korunami stromů. Je otevřena po celý rok a přiblíží vás k ní lanovka a nebo z Lipna nad Vltavou tzv. Stezkabus. Samozřejmostí je to, že je bezbariérová a díky postupnému stoupání ji překonáte i s kočárkem.

Related posts