Venkovní aktivity Zábavné hry 

Tipy na netradiční venkovní sportovní hry. Které to jsou?

Plánujete s přáteli výlet do přírody a potřebujete nějaké aktivity na odpočinkových místech, nebo naopak máte venkovní párty a chcete rozproudit zábavu? Pak pro vás máme několik tipů na netradiční hry, které můžete hrát kdekoliv venku a zabavit se na dlouhé hodiny. Které to jsou? Jdeme na to.

1. Petanque

V našich končinách stále nepříliš rozšířená hra. Typická je především pro Francii a její starší obyvatele. Petanque si můžete zahrát kdekoliv na rovné ploše s nízkým povrchem (antuka, škvára, posečená tráva, jemný štěrk, apod.).

2. Kroket

Znáte tuto hru s míčky a pálkami? Mnoho lidí si to plete s kriketem. Ale je v tom významný rozdíl. Postavíte si cestu z branek, které překonáváte za pomocí míčku, který posouváte údery pálkou. Kdo jako první projde svým míčkem postupně všechny branky, vyhrává.

3. Házení kroužků

Kdekoliv a kdykoliv postavíte pár tyček, na které můžete házet dřevěné kroužky a nebo gumové kolečko zvané Ringo. Existují na to i speciální dřevěné sety, které vám umožní hrát kdekoliv a kdykoliv.

4. Hod podkovou

Ano, málo kdo z nás má doma ještě sady podkov pro své koně. Nicméně existují i lehké sady dřevěných podkov s kůlem, na který můžete tyto podkovy házet. Nepotřebujete k tomu žádné další speciální vybavení.

5. Žonglování

Ano, i žonglování je netradiční aktivita, kterou můžete provozovat kdekoliv venku. Nepotřebujete k tomu nic než pár míčků, kruhů apod. Existují i žonglovací sady s kuželkami. Nicméně pro začátek vám bude stačit několik pěnových míčků.

Related posts