Venkovní aktivity Zábavné hry 

3 tipy na venkovní aktivity, které opravdu stojí za to

Máte volné odpoledne, nebo zatím žádné plány na víkend? Pojďme se podívat na zajímavé venkovní aktivity, které můžete přidat do svého výletu, výšlapu, nebo vyjížďce na kole. Které to jsou? Pojďme na to.

Lanové centrum

Lanová centra zažila svůj největší rozmach asi deset let zpátky, kdy vznikala na každém možném místě. Jedná se o skvělou možnost, jak vyzkoušet svou opravdovou sílu v rámci překonávání různých překážek, prolézaček a hlavolamů. Vaše svaly dostanou opravdu zabrat a vy si vyzkoušíte, že opravdu máte velké množství svalů.

Většinu z vás totiž bude bolet na druhý den celé tělo a to včetně svalů, o kterých jste nevěděli, že je máte.

DISCGOLF

Ještě jste neslyšeli o této hře? Tak to ji určitě musíte vyzkoušet. Začátečníkovi bychom tento sport mohli přiblížit jako kombinaci frisbee a golfu. Jedná se o sport, ve kterém se snažíte dostat disky o různých velikostech, váze a tvaru do řetězového koše.

Po cestě ale musíte překonat vyhrazenou dráhu, stejně jako u golfu. Takže neznamená to jen, že hodíte disk do koše, ale musíte disky přehazovat různé rohy, vyvýšeniny, překážky apod. No a nakonec se můžete pěkně dlouho trefovat do koše.

Stejně jako u golfu se počítají údery (hody). Vyhrává ten, kdo projde celou sérii drah s co nejmenším počtem hodů.

Korunami stromů

Hlavní hřeb vašeho výletu může být ve stavbách zvané Stezky korunami stromů. Jedná se o trend posledních let, kdy se na významných kopcích staví točité rozhledny a vy tak musíte překonat postupné stoupaní v rozhledně. Nejedná se o klasické rozhledny, kde jdete co nejkratší cestou nahoru. Ba naopak. Stezky korunami stromů jsou hodně ploché a často bezbariérové (bez jediného schodu). Vy tak postupně stoupáte na vrchol rozhledny a během toho se procházíte krajinou a pozorujete výhledy z různých úhlů.

Related posts