Venkovní aktivity 

3 tipy na pohodové sportovní aktivity do přírody

Máte v plánu vyrazit s rodinou nebo přáteli do přírody na víkend, ale nejste žádní velcí sportovci? Pojďme se podívat na některé pohodové sportovní aktivity, které lze provozovat s minimálním vybavením kdekoliv v přírodě.

1. Frisbee

Frisbee - 3 tipy na pohodové sportovní aktivity do přírody

Kdo by neznal frisbee? Vy nikoliv? Jedná se o lehký plastový “talíř”, který můžete vzít kamkoliv a kdekoliv si ostatními házet. Stačí jakákoliv plocha. Může se jednat o louku, pole, ale i klidně les, kde stromy dají vašemu házení trochu zajímavější úroveň.

Pokud jste sportovnějšího ražení, můžete si zahrát i frisbee hru. V té hrají alespoň dva hráči proti sobě. Přihrávají si a cílem je dopravit frisbee do soupeřovy brány. Jediné omezení je, že hráč držící frisbee se nesmí pohybovat.

2. Kroket

Na kroket již potřebujete herní sadu, ale neváží moc a do batohu se určitě vleze. Znáte ji? Hráči si vytyčí pomocí branek trasu. Tuto trasu poté musí překonat tím, že přepraví balon své barvy postupně přes všechny branky. Balonek se přemisťuje pomocí úderů kroketové hole. Vyhraje ten hráč, kterému se jako prvními podaří svým míčkem projít všemi brankami.

Ke kroketu ale potřebujete ideálně rovnější plochu s trávou, antukou, nebo škvárou. V lese si nejspíše příliš nezahrajete.

3. Líný tenis

Líný tenis - 3 tipy na pohodové sportovní aktivity do přírody

Kdo by u nás neznal líný tenis, co? Černé plastové rakety, pěnový míček měl u nás v minulosti kde kdo. Hrálo se s tím a pinkalo na travnatých plochách rekreačních středisek. Jasně, i u líného tenisu se můžete pořádně zapotit, ale rozhodně ne tak rychle, jako u jiných sportů. Proto ho zařazujeme i na náš seznam pohodových sportů do přírody.

A jaké jsou vaše oblíbené sporty na ven? Dejte nám vědět do komentářů!

Related posts