Nalož si!

Nalož si porci zábavy a smysluplně tak nalož se svým volným časem.

 

18. - 28. března 2020

Hru pořádá Asociace turistických oddílů mládeže

Výsledky zde

Nalož si!

Nalož si porci zábavy a smysluplně tak nalož se svým volným časem.
18. - 28. března 2020

Hra pro všechny, kteří nechtějí doma zahálet a dávají přednost dobré zábavě a neobvyklým zážitkům. Pojď do toho s námi, je to prosté. Stačí splnit zadané úkoly a nejen že se pobavíš, ale můžeš vyhrát i některou z cen. Největší výhrou ale pro každého určitě bude dobře strávený volný čas.

Zároveň to může být malá ochutnávka, jak to v oddílech pod vlajkou Asociace TOM chodí.

Cílem hry je splnit co nejvíce úkolů. Čím více jich budeš mít, tím větší máš šanci v závěrečném losování o některou z cen. Například při 3 splněných úkolech budeš ve slosování 3×, při splnění všech úkolů 19×.

Ofocený list se splněnými úkoly zašli nejpozději 29. 3. 2020 na adresu: nalozsi@a-tom.cz. Slosování proběhne 30. 3. 2020 v 18 hodin.

Hraj čestně a úkoly si zapisuj, až je skutečně splníš.

Dobře se bavte!

Úkoly

 1. Ustel si na jednu noc doma na neobvyklém místě
  Spát na matraci ve vlastní posteli, to děláš každý den. Vyzkoušej si jeden den doma najít netradiční místo, kde budeš spát. Třeba na balkoně, ve vaně, ve spižírně či pod kuchyňským stolem. Dobrou noc a sladké sny.
 2. Otužuj se! Dva dny po sobě si dej ledovou sprchu
  Tou nejstudenější vodou, která z kohoutku teče, se vydrž sprchovat alespoň 10 sekund. Pokud jeden den vynecháš, musíš začít znova.
 3. Zazpívej lidovou píseň
  Připrav rodičům či prarodičům, klidně i po telefonu, malé kulturní rozptýlení. Z plných plic zapěj nějakou lidovou písničku. Můžeš zpívat společně se sourozenci a klidně se doprovodit na nějaký hudební nástroj. Každopádně tvé publikum rozhodne o splnění tohoto úkolu.
 4. Připrav vařenou večeři nebo oběd pro celou rodinu
  Připrav pro celou rodinu nevšední kulinárský zážitek. Uvař teplé jídlo (oběd nebo večeři), třeba zapečené těstoviny, bramborové placky či rizoto, na kterém si všichni pochutnají. Nepoužívej polotovary, ale jen základní a čerstvé potraviny. Nezapomeň také na vzhled a podávání pokrmu.
 5. Měj pod čepicí
  Nasaď si na hlavu čepici nebo klobouk a vydrž takto nepřetržitě 6 hodin. Pozor, pokud jen na chviličku smekneš, můžeš začít znova.
 6. Zahraj si deskovou či karetní hru
  Nejde o to vyhrát, ale užít si společně hodinu zábavy se sourozencem, rodiči nebo s kamarády.
 7. Pomoz doma s úklidem
  Nabídni rodičům svou pomoc doma při úklidu. Uvidíš, že se pro tebe nějaká zajímavá práce určitě najde. Této činnosti se svědomitě věnuj minimálně půl hodiny.
 8. Poskládej origami
  Najdi si v knížce nebo na internetu návod, jak přeměnit list papíru v nějaké zvíře, či jinou věc, sežeň si barevný papír a zkoušej skládat.
 9. Udělej každou celou hodinu 20 dřepů
  Jeden den tento cvik dělej od 8 hodin ráno do 20 hodin večer, pravidelně každou hodinu.
 10. Sestav si rodokmen od tebe až po prababičky a pradědečky
  Zapátrej trochu v historii své rodiny a na list papíru sepiš své předky. Zjisti také, odkud pocházeli a čím se živili. Uvidíš, že se ti naskytne zajímavý pohled do minulosti.
 11. Umývej si před každým jídlem ruce
  Celý den se drž toho, že před každým jídlem si musíš pečlivě umýt ruce. I kdyby šlo o drobnou sladkost. Pokud to vydržíš jeden den, máš splněno. Lepší samozřejmě bude, držet se toho i nadále.
 12. Přečti si knihu
  Vyber si knížku, aby tě bavila, dobrodružnou, pohádkovou, o zvířatech atd. Kniha by měla mít minimálně 50 stránek. Pokud ti čtení ještě nejde, můžou ti číst rodiče.
 13. Vyrob si vlastnoručně roušku
  Zkus si ušít roušku. Pomůže ti maminka nebo tatínek :). Návodů je na internetu habaděj. Pokud jsi zručný rouškošijec, můžeš vyrobit roušku i někomu dalšímu. A neboj se ji používat, chráníš tak sebe i ostatní.
 14. Hoď kostkou 3x stejné číslo
  Ke splnění tohoto úkolu budeš kromě hrací kostky potřebovat i trochu štěstí. Pak už stačí jenom házet, dokud ti nepadne 3x po sobě stejné číslo.
 15. Vyrob vlastnoručně dárek
  Vlastníma rukama udělej něco pěkného, čím potěšíš sourozence, rodiče, prarodiče nebo některého kamaráda. Může to být cokoliv, fantazii se meze nekladou.
 16. Vydrž den bez jakéhokoliv otvírání dveří
  Zkus se jeden den od 8 hodin ráno do 20 hodin večer vyhnout situaci, kdy budeš muset otevřít dveře. Mnohokrát ti to asi zkomplikuje život, ale určitě to také přinese legraci a zábavné chvíle. Můžeš třeba někoho poprosit, aby ti dveře otevřel. Pokud to nepůjde jinak a dveře otevřít musíš, odlož úkol zase na další den.
 17. Celý den nehraj hry na počítači, telefonu ani jiném zařízení
  Od ranního probuzení až po večerní usínání se vyhýbej této činnosti. Deskové a společenské hry si naopak užij do sytosti.
 18. Odhadni, jak dlouhá je jedna minuta
  Zkus odhadnout přesně jednu minutu od spuštění stopek. Pokud se ti to podaří s přesností na 5 sekund, máš splněno, pokud ne, pokusů máš kolik chceš. Máš-li 15 let a více, zvládni tento úkol s přesností na 3 sekundy.
 19. Pij pouze čistou vodu
  Jeden den od 8 hodin ráno do 20 hodin večer se vyhýbej limonádám, šťávě a džusům. Vydrž také bez čaje. Jíst samozřejmě můžeš.

Zde jsou úkoly ke stažení a vytisknutí.

Ohlednutí za hrou a výherci losování

Sláva všem, kteří si naložili, ale také rodičům a prarodičům, kteří s nákladem pomáhali! Devatenáct úkolů je za vámi a my doufáme, že vám přinesly spoustu nových a neobvyklých zážitků. Tleskáme všem za vytrvalost a odhodlání při plnění úkolů, protože některé z nich, jako třeba studená sprcha nebo neotvírání dveří, nebyly věru jednoduché.

Nakonec se nám z celé republiky, ale i zahraničí, sešly pracovní listy od 1253 účastníků, kteří dohromady splnili úctyhodných 19 358 úkolů. Děkujeme za milé ohlasy a veselé fotky dokládající, že jste si hru náležitě užili.

Pro všechny tomíky to byl určitě dobrý trénink na právě startující Hořcovou výzvu, pro ostatní to mohlo být malé nahlédnutí do činnosti oddílů sdružených v Asociaci TOM.

Díky vám za účast! Nenechte se otrávit nelehkou dobou a klidně si dál nakládejte. :)

Deset vylosovaných výherců: Štěpán P. ze Zašové, Nikola z Harovan, Fanda U. z Divišova, Martin B. z Prahy, Anetka B. z Jičína, Juliana Ž. z Hovorčova, Matěj P. z Prahy, Petr H. město nerozluštěno, Šárka J. z Kamenického Šenova a Adam Š. ze Šumperku.

Všechny výherce budeme kontaktovat, každý z nich získá některou z lákavých deskových her a výpravnou knihu o tomících.

Kontakt

Hru pořádá Asociace turistických oddílů mládeže, Palackého 325, 252 63 Roztoky u Prahy


nalozsi@a-tom.cz

Ivo Skoček

737 373 033

Jiří Palát

737 772 992

Anežka Klabanová

778 485 088